Otwarcie Sezonu Rajdów Rowerowych


Startujemy sezon Rajdów Rowerowych z projektem Nasz Sportowy Fyrtel! Pierwsze spotkanie planujemy w najbliższą sobotę – 18 kwietnia – szczegóły jak i link do zapisów znajdziecie w opisie wydarzenia ⬇️⬇️⬇️

Po raz pierwszy w tym roku mieszkańców poznańskich osiedli na Rodzinny Rajd Rowerowy!
PLAN
Spotykamy się w:
– sobotę 18 kwietnia o 11:30 przy przy Lokomotywie na Bułgarskiej
i wspólnie wyruszamy na rowerową wycieczkę za miasto. W czasie naszej wycieczki planujemy posiłek – czy na trasie czy na mecie, o tym informujemy na późniejszym etapie. Udział w wydarzeniu jak i posiłek są bezpłatne dla uczestników.
Szczegóły trasy:
– trasa ok 35km, kierunek Dąbrówka, Lusowo. Planowany posiłek na trasie (w 2/3 dystansu) lub na mecie – w czwartek mailowo potwierdzimy.
2. DLA KOGO
Do uczestnictwa w wydarzeniu uprawnieni są mieszkańcy rejonów, w których realizowany jest projekt Nasz Sportowy Fyrtel.
CZY JA/MOJE DZIECKO DAMY RADĘ?
Rajd Rodzinny – średnie tempo przejazdu to 11-12 km/h. Doradzamy, aby młodsze dzieci miały już za sobą jakieś dłuższe wycieczki rowerowe (i dobrze dobrany sprzęt – na dziecięcym rowerku bez przerzutek może być ciężko pokonać leśny odcinek). Odradzamy rowery szosowe – trasa zawsze przebiega nieutwardzonymi drogami.
Rajd Dziecięcy – zapraszamy dzieci w każdym wieku, jedyny wymóg to jazda na rowerze 2-kołowym (odpadają biegówki!) oraz umiejętność dłuższej jazdy bez zatrzymywania się co 50m.
3. WARUNKI UCZESTNICTWA
Aby zapisać się na udział w Rajdzie musisz wypełnić i przesłać poniższy formularz (nie zabieramy osób niezapisanych!). To gwarancja rezerwacji miejsca, jeśli miejsc już nie będzie – formularz będzie zablokowany. W Naszych Rajdach uczestniczy mogą tylko mieszkańcy poznańskich osiedli, na których realizowany jest projekt Nasz Sportowy Fyrtel.
PAMIĘTAJ! Od uczestników Rajdów wymagamy posiadania:
– zapasowej DĘTKI (właściwa do Twojego roweru) + narzędzia niezbędne do wymiany dętki
– kasku w przypadku osób niepełnoletnich.
– światła stałego przedniego oraz tylnego (w przypadku udziału w Rajdzie Wieczornym)
– dokumentu tożsamości (może być mObywatel)
ZAPISY
– poprzez formularz – kliknij i zapisz siebie lub swoją ekipę:
https://forms.gle/QFQy1zBcPhx1dMVy7
Rajd organizowany jest w ramach projektu Nasz Sportowy Fyrtel. W przypadku niepogody termin może ulec zmianie. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział tylko w obecności rodzica/opiekuna.